faq

سوالات متداول و نحوه استفاده از وبسایت دانشگاه مهرآستان

وب‌سایت موسسه آموزش عالی مهرآستان از بخش‌های متعددی تشکیل شده است که اطلاع از وجود این بخش‌ها منجر به استفاده صحیح و صرفه‌جویی در وقت دانشجویان، اساتید و داوطلبان گرامی می‌شود. در این صفحه به نحوه‌ی دسترسی و استفاده ازین بخش‌ها می‌پردازیم و به سوالات متداول پاسخ می‌دهیم.

از طریق فهرست “درباره دانشگاه > راهنمای ثبت نام در دانشگاه” و یا از طریق پیوند موجود در صفحه نخست (تصویر زیر) می‌توانید راهنمای ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی مهرآستان را مشاهده کنید. در این صفحه، فرم ثبت نام غیر حضوری در دانشگاه، مدارک لازم جهت ثبت نام، امکانات آموزشی و رفاهی، جدول شهریه ثابت و متغیر و … موجود است. همچنین، در پایین صفحه، اطلاعیه‌های ثبت نام قرار می‌گیرد.

faq11

جهت مشاهده آموزش استفاده از سامانه آموزش و اطلاعات تحصیلی، پس از ورود به سامانه از فهرست سمت راست صفحه روی گزینه “راهنمای سیستم” کلیک کنید. (تصویر زیر)

faq13

با توجه به تصویر زیر، از طریق فهرست اطلاعیه‌ها می‌توانید به دو بخش ‘اخبار و اطلاعیه‌ها’ و ‘رویدادها‘ دسترسی داشته باشید و آخرین اطلاعیه‌های دانشگاه را به ترتیب زمانی مشاهده کنید. گزینه اول مربوط به اطلاعیه‌های عمومی دانشگاه و گزینه دوم مربوط به رویدادهای عدم تشکیل کلاس و یا تغییر ساعات کلاس و امور مشابه است.

همچنین در صفحه نخست وبسایت، پنج مورد اخیر از اطلاعیه‌ها و رویدادها را مشاهده می‌کنید (تصویر زیر).

faq10

مطابق تصویر زیر، با کلیک بر روی فهرست فرم‌ها، فرم‌های موجود در وبسایت را مشاهده می‌کنید. در این صفحه فرم‌های مورد نیاز دانشجویان (مانند: ایمیل آکادمیک، تسویه حساب، مجوز دفاع از پایان‌نامه، درخواست دریافت دانشنامه، گواهی اشتغال به تحصیل و …) بر حسب نوع آن تفکیک شده است. با کلیک بر روی بخش مورد نظر (آموزشی، امور دانشجویی و …) فرم مورد نظر را پیدا کنید.

منوی فرم ها

مطابق تصویر زیر، با کلیک بر روی فهرست “تماس با دانشگاه” صفحه زیر را مشاهده می‌کنید.

این فهرست شامل اطلاعات تماس با دانشگاه مانند آدرس، تلفن، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و فرم تماس با دانشگاه است. همچنین از طریق این فرم می‌توانید مدارک خود را مانند کد رهگیری تاییدیه تحصیلی به دانشگاه ارسال کنید و یا جهت رفع اشکال کلاس الکترونیکی با ما تماس بگیرید.

faq3

فهرست کارتابل جهت رهگیری و بررسی روند فرم‌های ارسالی توسط دانشجو مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، پس از ارسال فرم اشتغال به تحصیل به صورت آنلاین، می‌توانید مراحل تکمیل فرم را مشاهده و در صورت نیاز نقص‌های فرم ارسالی را بدون نیاز به مراجعه حضوری برطرف کنید.

لازم به ذکر است برای مشاهده این فهرست باید با حساب کاربری خود وارد سایت شده باشید.

جهت مشاهده آموزش استفاده از کارتابل کلیک کنید.

 

faq4

مسیر دسترسی از طریق فهرست: پیوندها > چارت رشته‌ها

این فهرست شامل چارت تحصیلی سایر رشته‌های کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی است که بر اساس مقطع تحصیلی تفکیک شده‌اند. با کلیک بر روی مقطع تحصیلی مورد نظر، می‌توانید چارت رشته تحصیلی خود را بیابید.

چارت رشته ها

مسیر دسترسی از طریق فهرست: پیوندها > ایمیل اساتید / حوزه تحقیقاتی اساتید

این فهرست جهت دسترسی دانشجویان کارشناسی ارشد به اطلاعات ارتباطی با اساتید دانشگاه است.

ایمیل اساتید:

ایمیل اساتید

حوزه تحقیقاتی اساتید:

faq5

مسیر دسترسی از طریق فهرست: پیوندها > برنامه زمانی سرویس رفت و برگشت دانشجویی

در این صفحه زمان حرکت سرویس دانشجویی از میدان سید جلال‌الدین اشرف به دانشگاه و بالعکس قرار داده می‌شود.

مسیر دسترسی از طریق فهرست: درباره دانشگاه > جدول شهریه ثابت و متغیر

در این صفحه جدول شهریه ثابت و متغیر به تفکیک مقطع تحصیلی مشاهده می‌شود.

دانشجویان کارشناسی ارشد می‌توانند جهت دریافت ایمیل آکادمیک با دامنه دانشگاه (example@stu.mehrastan.ac.ir) از طریق فهرست: فرم‌ها > فرم‌های فناوری اطلاعات > فرم درخواست ایمیل آکادمیک (مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد) اقدام نمایند.

پس از چند روز اطلاعات ایمیل آکادمیک برای شما ارسال می‌شود.

سامانه ملی کارآموزی که به منظور افزایش ارتباط صنایع و دانشگاه‌ها با هدف تسهیل جایابی دانشجویان متقاضی دوره‌های کارآموزی در صنعت، توسط سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی کشور طراحی و پیاده‌سازی شده و در اختیار دانشجویان و مراکز صنعتی قرار گرفته است.

فرآیند جایابی و پذیرش کارآموزان شامل دریافت درخواست کارآموزی دانشجویان، دریافت ظرفیت‌های اعلام شده از صنایع، بررسی و تطبیق ظرفیت‌ها و انجام فرآیند جایابی، از طریق یک برنامه مکانیزه تحت ‌وب با نام “سامانه ملی کارآموزی ” انجام می‌شود.

دانشجویان می‌توانند در سامانه ملی کارآموزی ثبت نام نمایند و از فرصت‌های موجود در این سامانه برای گذراندن دوره کارآموزی استفاده کنند.

جهت ورود به سامانه ملی کارآموزی اینجا کلیک کنید.

این صفحه از فهرست‌ها و پیوند‌های بسیاری تشکیل شده است. از فهرست بالای صفحه می‌توانید به تمام بخش‌های دیگر سایت دسترسی داشته باشید. همچنین پیوند (لینک) دسترسی به شبکه‌های اجتماعی (اینستاگرام، تلگرام و فیس‌بوک) که دانشگاه در آن فعال است مشاهده می‌شود.

faq2

این فهرست شامل تعداد زیادی زیرفهرست است که نام هر بخش بیانگر کاربرد آن است.

به عنوان مثال، چارت رشته‌ها، حوزه‌های تحقیقاتی اساتید راهنما، و … ازین فهرست قابل دسترسی است.

faq9

شامل اطلاعاتی در مورد دانشگاه، شهرستان آستانه اشرفیه، بانیان و موسسین دانشگاه، رشته‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه، راهنمای ثبت نام در دانشگاه، جدول شهریه ثابت و متغیر و گالری تصاویر است.

faq8

این بخش شامل سه ستون است که به ترتیب از راست به چپ، ستون دسترسی سریع به لینک‌های مهم شامل ‘سامانه آموزش و اطلاعات تحصیلی‘، ‘سامانه تغذیه و رزرو غذا‘ و غیره است.

سامانه ها

ستون دوم شامل ۵ اطلاعیه اخیر و ستون سوم ۵ رویداد اخیری که در وب‌سایت وجود دارد است که بر حسب تاریخ مرتب شده‌اند. لذا برای مشاهده جدیدترین اطلاعیه‌ها و رویدادهای دانشگاه می‌توانید ازین بخش استفاده کنید.

در این صفحه تقویم دانشگاه و تاریخ‌های مهم مانند زمان انتخاب واحد، حذف و اضافه، پایان کلاس‌ها و تاریخ شروع و پایان امتحانات قرار می‌گیرد.

در این وبلاگ مطالب و دانستی‌های متنوع جهت استفاده دانشجویان قرار می‌گیرد.

همچنین وبلاگ دارای بخشی جهت تخصیص وبلاگ خصوصی به اساتید و دانشجویان کارشناسی ارشد است.

این وب‌سایت جهت دسترسی دانشجویان کارشناسی ارشد به مقالات و پایان‌نامه‌های منتشر شده توسط سایر دانشجویان دانشگاه است که خلاصه‌ای از آن در این سایت قرار گرفته است.

جهت دریافت نسخه کامل رساله به کتابخانه دانشگاه مراجعه فرمایید.

دانشجویان و اساتید گرامی جهت جستجو و رزرو کتاب مورد نظر می‌توانند از سامانه کتابخانه آنلاین استفاده نمایند.

بخش بعدی مربوط به برگزاری مناسبات و رویداهای فرهنگی و هنری و برگزاری جلسات در دانشگاه است که در صورت وجود، این بخش بروزرسانی خواهد شد.

مناسبت ها

توضیح: طراحی وب‌سایت دانشگاه واکنش‌گرا است، به این معنی که قابلیت سازگاری با دستگاه‌های مختلف مانند لپ‌تاپ، تبلت و گوشی هوشمند را دارد. لذا چیدمان محتوای سایت با توجه به اندازه صفحه نمایشگر تغییر می‌کند.

همچنین فهرست اصلی وب‌سایت در صفحات تلفن همراه مانند عکس زیر است.

         اداره فناوری اطلاعات ‌

موسسه آموزش عالی مهرآستان

keyboard_arrow_up